Modi muzyczne i modi rytmiczne zawdzięczają swój charakter (ἦθος) muzykom tradycyjnym i sakralnym, zarówno na Wschodzie jak i na Zachodzie.
Podczas tych warsztatów, skierowanych do muzyków i śpiewaków, Frédéric Tavernier-Vellas proponuje nam przebycie ścieżek (δρόμοι) muzyki bizantyjskiej.
Będziemy zgłębiać owe modi ucząc się kilku pięknych, charakterystycznych hymnów, w których głos rozkwita!

O prowadzącym:
Frédéric Tavernier-Vellas poświęcił swoje badania śpiewowi sakralnemu Bizancjum. Wyształcił się pod okiem wielkich mistrzów, jak Maximos Fahmé z Aleppo w Syrii, lub zwłaszcza Lykourgos Angelopoulos, dyrektor chóru bizantyjskiego Grecji, z którym, między innymi, współpracował przy pisaniu książki Les Voix de Byzance (pol. “Głosy Bizancjum”, niewydane w Polsce). Uzyskał dyplom Konserwatorium Filiposa Nakasa w Atenach, jest także stałym członkiem Ensemble Organum pod kierownictwem Marcela Pérèsa. Wykonuje na całym świecie muzykę poważną i tradycyjną Grecji i Azji Mniejszej.

orientacyjny program:
Śpiewać będziemy w refektarzu dawnego klasztoru sióstr benedyktynek w Lubomierzu (pl. Kościelny 5) od wtorku 9 VII do niedzieli 14 VII po poludniu.

koszt: 380 zł
Prosimy o kontakt, jeśli dla kogoś cena stanowi problem — ważne jest dla nas, aby każdy, komu na tym zależy, mógł wziąć udział.
Jeśli zaś ktoś jest gotów nas wesprzeć dodatkową kwotą, będziemy bardzo wdzięczni, pomoże nam to utrzymać warsztaty i organizować kolejne wydarzenia.

nocleg:
– możliwy jest nocleg w klasztorze w cenie 35 zł za noc (chętnych prosimy o skontaktowanie się z nami)
– jest też możliwość wynajęcia pokoju w samym Lubomierzu, nad pizzerią Norra, ok. 5 min. pieszo od klasztoru. Informacje i rezerwacja: 75 781 22 22

Ze zgłoszeniami oraz wszelkimi pytaniami proszę pisać na adres:
kontakt@dusza.org.pl
lub dzwonić pod numer:
783 783 611